روستای باستانی هامپی (Hampi) واقع در ایالت جنوبی هند، یعنی کارناتاکا (Karnataka) است که در آن زمان به عنوان پایتخت یکی از بزرگ‌ترین پادشاهی‌های هند، امپراتوری ویجایاناگارا (Vijayanagara Empire) شناخته شده است و در قرن شانزدهم، این روستا توسط سلطان دکان (Deccan sultanate) به خاک کشیده و ویران شد ، ویرانه‌هایی که امروز در این مکان قابل مشاهده است، بقایای باستانی به جا مانده از آن زمان هستند. تخته سنگ برنزی و بقایای معابد و کاخ‌ها، با بهترین معابدهای هامپی قرار دارد آشنا شوید.

 

 

معبد ویجایا ویتهالا (Vijaya Vitthala Temple)

 

معبد ویجایا ویتهالا

معبد ویجایا ویتهالا

 

معبد ویجایا ویتهالا، مجموعه‌ای عظیم است که قدمت آن به قرن ۱۵ باز می‌گردد. گفته می‌شود این معبد، بزرگ‌ترین سازه تاریخی در منطقه است که به لرد ویتهالا که تجسمی از برد ویشنا است، اختصاص داده شده بود. در این معبد، چندیدن زیارتگاه، عمارت و سالن از جمله سالن اصلی (Maha Mantapa)، سالن ازدواج (Kalayana Mantapa)، زیارتگاه الهه (Shrine Devi) و سالن جشنواره (Utsav Mantapa) وجود دارد. در حیاط این معبد، یک ارابه‌ی سنگی خیره‌کننده وجود دارد که شاید برجسته‌ترین ساختار در این مجموعه باشد. این معبد یک میراث تاریخی و معماری با ارزش به شمار می‌آید که هنر نقاشی پیچیده‌ای را از به تصویر کشیدن خدایان مختلف به نمایش می‌گذارد.

زمان بازدید از معبد:

دوشنبه تا یکشنبه، ساعت ۳۰:۸ صبح تا ۳۰:۵ بعد‌از‌ظهر

 

 

معبد سری ویروپاکشا (Sri Virupaksha Temple)

 

معبد سری ویروپاکشا

معبد سری ویروپاکشا

 

یکی از مراکز اصلی زیارت در هامپی، معبد سری ویروپاکشا است که قدمت آن به قرن هفتم باز می‌گردد. این معبد، جزء قدیمی‌ترین معابد این کشور است که هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اینجا به ویروپاکشا اختصاص داده شده و تجسمی از لرد شیوا است. این معبد دارای دروازه‌‌های عظیم، سالن، حیاط، زیارتگاه و دیگر ساختار‌های کوچک است. در اینجا، دیوار‌هایی را خواهید دید که داستان و افسانه‌های هندی بر روی آن‌ها حک شده که نشان‌دهنده‌ی هنری باستانی است.

زمان بازدید از معبد:

دوشنبه تا شنبه، ساعت ۰۰:۶ صبح تا ۰۰:۶ بعد‌از‌ظهر

 

 

مجموعه معبد هماکوتا هیل (Hemakuta Hill Temple Complex)

 

مجموعه معبد هماکوتا هیل

مجموعه معبد هماکوتا هیل

 

در قسمت جنوبی هامپی، معبد هماکوتا هیل با چندین معبد هندو که در طول قرن ۹ تا ۱۴ ساخته شده است، قرار دارد. بسیاری از معابدی که در این مجموعه قرار دارند، به لرد شیوا اختصاص داده شده‌اند، برخی از آن‌ها دست نخورده باقی مانده و از برخی دیگر فقط ویرانه‌ای باقی مانده است که در دسته جاهای دیدنی های هند قرار دارد و معماری این معبد، بسیار منحصر‌به‌فرد است. این سازه‌ی سه لایه، دارای سقفی هرمی شکل است که از گرانیت ساخته شده است. دیوار‌های این مجموعه با نقوش گل‌دار تزئین شده است. معبد برجسته و معروفی که در این مجموعه وجود دارد، معبد مولا ویروپاکشا (Mula Virupaksha) نام دارد.

 

 

معبد لاکشمی ناراسیمها (Lakshmi Narasimha Temple)

 

معبد لاکشمی ناراسیمها

بهترین معابدهای هامپی

 

این معبد دارای بزرگ‌ترین مجسمه در هامپی است. این مجسمه سنگی با ارتفاع ۶٫۷ متری از لرد ناراسیمها ( تجسمی از لرد ویشنا) است که قدمت آن به سال ۱۵۲۸ میلادی باز می‌گردد. خدایی بر روی ماری هفت سر (sheshanaga) در حالت چهار زانو نشسته است.

زمان بازدید از معبد:

دوشنبه تا یکشنبه، ساعت ۰۰:۶ صبح تا ۰۰:۶ بعد‌از‌ظهر

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.