پایانه چاتراپاتی شیواجی (Chhatrapati Shivaji Terminus) یکی از دیدنی های بمبئی و اولین ترمینال در شبه قاره هند می باشد که در قسمت غربی هند در بمبئی و در فضایی به مساحت ۲٫۸۵ هکتار واقع شده است.این ترمینال قبلا با نام پایانه ویکتوریا در بین مردم هند شناخته می شد ولی امروزه با نام پایانه چاتراپاتی شیواجی بمبئی تغییر نام پیدا کرده است و روزانه حدود ۳ میلیون مسافر تورهای هند از این ترمینال استفاده می‌کنند و توسط معمار انگلیسی فردریک ویلیام استیونز طراحی شده است و معماری آن ترکیبی از معماری سنتی هندی و گوتیک می باشد و در تاریخ ۲ ژوئیه سال ۲۰۰۴ به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو اعلام شد.

پایانه چاتراپاتی شیواجی بمبئی

پایانه چاتراپاتی شیواجی بمبئی

ساخت پایانه چاتراپاتی شیواجی بمبئی از سال ۱۸۷۸ شروع شد و حدود ده سال به طول انجامید و در سال ۱۸۹۷ میلادی کار ساخت آن به اتمام رسید و در سال ۱۹۹۶ میلادی پس از استقلال هند از امپراتوری جهانخوار بریتانیا، براساس سیاست نام‌گذاری معابر و اماکن به نام اهالی هند، نام پایانه ویکتوریا را به افتخار چاتراپاتی شیواجی، بنیان‌گذار امپراتوری مراتا، هند در سده ۱۷ (میلادی)، به پایانه چاتراپاتی شیواجی تغییر نام داد.

پایانه چاتراپاتی شیواجی بمبئی

پایانه چاتراپاتی شیواجی بمبئی

پایانه چاتراپاتی شیواجی بمبئی

پایانه چاتراپاتی شیواجی بمبئی

گنبد سنگی این ترمینال، برج‌ها و قوس‌های نوک تیز و نقشه غیرعادی زمین آن بسیار به معماری کاخ‌های سنتی هند شباهت دارد و از کنارهم قرار گرفتن دو فرهنگ این ترمینال ایجاد شد .این کاخ تجاری نماینده ثروت اقتصادی کشور هند به شمار می آید و این پایانه شلوغ به وسیله خطوط راه‌آهن به تمام نقاط کشور وصل شده است و در شب این کاخ با لامپ های رنگارنگ تزیین شده است و در هر برهه از زمان که مسافران تور هند بخواهند می توانند برای گرفتن بلیط به این ترمینال رفته و به سفر بروند.

پایانه چاتراپاتی شیواجی

پایانه چاتراپاتی شیواجی

پایانه چاتراپاتی شیواجی

پایانه چاتراپاتی شیواجی

پایانه چاتراپاتی شیواجی

پایانه چاتراپاتی شیواجی

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.