هوا محل (Hawa Mahal) یکی از مکان های تاریخی در شهر جیپور می باشد که آن را به شکل یک قصر مجلل بنا کرده اند .این ساختمان ۵ طبقه که شبیه به کندوی زنبور عسل می باشد و با سنگ های قرمز و صورتی تزیین شده اند.کاخ هوا محل جیپور در سال ۱۷۹۹ به وسیله مهاراجه ساوای پراتپ سینق ساخته شد و بیشتر مردم هند این قصر را با نام قصر بادها هم می شناسند که به علت نمای خاص خود با تعداد بسیار زیادی پنجره‌ی کوچک، جلوه‌ی متمایزی داشته و به عنوان کاخ سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

کاخ هوا محل جیپور

کاخ هوا محل جیپور

در ساخت کاخ هوا محل جیپور از شن‌ریزه‌های سرخ و صورتی استفاده شده است .شکل هرمی و لانه‌زنبوی این بنا دارای ۹۵۳ پنجره کوچک به نام‌ Jharokhas است که برای حفظ حریم خصوصی شاه و اهل بیت وی و همچنین نوعی سیستم تهویه طبیعی طراحی گردیده است و در سال ۲۰۰۶ بازسازی گردید و هدف هدف از ساخت این کاخ ،آشنایی زنان حرمسرا و بانوان سلطنتی با زندگی روزمره کوچه و خیابان مردم عادی بوده، بدون اینکه کسی بتواند آنها را ببیند و یا مزاحم شود .

قصر هوا محل در جیپور

قصر هوا محل در جیپور

ارتفاع این کاخ ۱۵ متر می باشد و ورودی آن دارای در بزرگی است که به حیاط منتهی می‌شود و علاوه بر ساختمان‌های کاخ، موزه‌ای نیز در یک سمت این حیاط وجود دارد و برای بازدید این شاهکار مهندسی و معماری لازم است بدانید که قصر در جنوب شهر جیپور و در چهارراه جاده‌ی اصلی شهر یعنی Badi Chaupad قرار دارد و ورودی این کاخ نیز در پشت آن قرار دارد و سالانه میلیونها گردشگران داخلی و خارجی تور هند را به خود جذب کرده است .

قصر هوا محل جیپور شهر جیپور کشور هندوستان

قصر هوا محل جیپور شهر جیپور کشور هندوستان

کاخ هوا محل Hawa Mahal‍‍‍‍ ‍‍‍Palace

کاخ هوا محل Hawa Mahal‍‍‍‍ ‍‍‍Palace

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.