کرالا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری هند است که سالانه به تعداد بازدیدکنندگانش که هزاران کیلومتر را طی می کنند برای دیدن این مکان فوق العاده دیدنی اضافه می شود، کرالا یکی از ایالت های جنوب هند است نخلستان های زیبایی که در کنار کانال های آب و طبیعت خارق العاده قرار دارد باعث شهرت مرداب های زیبای کرالا در هند شده است. شبکه ای از کانال های آب، مرداب ها، رودخانه ها و دریاچه هایی که به هم مرتبط هستند و تا ۹۰۰ کیلومتر ادامه دار هستند.

مرداب های زیبای کرالا در هند

مرداب های زیبای کرالا در هند

شبکه های آبی کرالا که حالا به مرداب های کرالا در هند معروف شده اند، در واقع مجموعه ای از دریاچه ها، رودخانه ها، کانال های آب طبیعی و مرداب ها هستند که تا ۹۰۰ کیلومتر ادامه پیدا کرده اند. این شبکه شامل ۵ دریاچه ی بزرگ می شود که به واسطه ی کانال های آبی که تعدادی از آن ها طبیعی و تعدادی از آن ها ساخته ی انسان ها هستند، به هم مرتبط شده اند. این شبکه از آب ۳۸ رودخانه تغذیه می شود!

از قدیم تا به امروز، مرداب های کرالا در هند راهی بوده اند تا مردم محلی هند بتوانند از طریق آن ها رفت و آمد کنند، ماهی بگیرند و حتی از آب های آن برای مصارف کشاورزی استفاده کنند. بنابراین یک راه عالی برای گشت و گذار در این آب ها، سوار شدن بر کلک ها و یا قایق های کوچکی است که به شیوه ی سنتی هندی ها تزیین شده اند. در این آب ها همچنین مسابقه های قایق سواری هم برگزار می شود و یک جای عالی برای وقت گذرانی هم برای افراد محلی و هم برای توریست هاست. بنابراین می بینید که اهمیت آب های کرالا از چند لحاظ مهم است.

 

مرداب های زیبای کرالا در هند

مرداب های زیبای کرالا در هند

 

درباره مرداب کرالا

 

از آن جاییکه آب مرداب های کرالا در هند از رودخانه تغذیه می شود در نتیجه در آن خبری از شوری آب دریا نیست، با این حال در بعضی از مناطق کرالا مثل Vembanad Kayal سدهای مصنوعی ای ساخته شده است تا از ورود نمک آب دریا جلوگیری شود و یک آب تازه باقی بماند.

در این مرداب ها نوعی از قایق ها به نام قایقی های خانگی وجود دارند که هندی ها به آن ها kettuvallams می گویند، آن ها یکی از مهم ترین جذابیت های توریستی در کرالا به شمار می روند. در حال حاضر بیشتر از ۲۰۰۰ عدد از این kettuvallams ها در مرداب های کرالا وجود دارد که در کنار استفاده از آن ها برای توریست ها؛ برای حمل مواد غذایی و برنج هایی که در مرداب های کرالا کشت شده است هم از آن ها استفاده می شود. جالب است بدانید که زمانی از این قایق ها برای محل موقت اقامت خاندان سلطنتی هند استفاده می شده است اما بعدها این قایق ها که در واقع شبیه کلبه های کوچکی هستند، برای اقامت توریست ها مورد استفاده قرار گرفتند پس با شرکت در تور هند می توانید از دیدن این مکان رویایی لذت ببرید.

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.