قلعه سرخ آگرا (Red Fort Agra India) یکی دیگر از دیدنی های هند می باشد که بعضی از اهالی هند این قلعه را با نام قلعه سرخ یا حصار سرخ می شناسند در ضمن یک قلعه ای با نام قلعه سرخ در دهلی وجود دارد که کاملا با این قلعه متفاوت می باشد این قلعه بدست اکبر شاه و در نزدیکی باغ‌های تاج محل و در ۲.۵ کیلومتری جنوب‌غربی شهر آگرا بنا شده است و در سال ۱۹۸۳ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

قلعه سرخ آگرا

قلعه سرخ آگرا

قلعه آگرا به شکل یک هلال است و توسط دیوارهایی با ماسه های سرخ رنگ (علاقع اکبرشاه به سنگ ماسه سرخ) و به ارتفاع ۲۱ متر و به طول ۴/۲ کیلومتر محصور شده است و همچنین اطراف دیوارها خندقی وجود دارد که به رودخانه یامونا متصل است و تکه الماس مشهور کوه نور نیز در این قلعه نگهداری می شود این الماس توسط وزیری ایرانی به پادشاه تقدیم شده بود این منطقه شامل تعداد زیادی کاخ افسانه‌ای، از جمله کاخ جهانگیر و خاص محل که توسط شاه جهان ساخته شده‌است ،می شود و یالانه گردشگران زیادی از این مکان دیدن می کنند و عکسبرداری در این مکان آزاد می باشد.

قلعه سرخ در آگرا

قلعه سرخ در آگرا

ارگ آگرا یا قلعه سرخ آگرا یکی از ارزشمندترین بناهای تاریخی هندوستان می باشد چرا که مملو از جالب ترین آمیزه های معماری هند و معماری اسلامی می باشد در واقع بسیاری از تزئینات و کاشی کاری های عمارت های آگرا با اصول معماری اسلامی ساخته شده، اما روی آن ها به جای خطوط اسلیمی و خطاطی، اژدها، فیل و پرندگان مختلف نقش شده است و امروزه این مکان با مسجد و قصرهای زیبا و مجلل ساخته شده است و مسافران تور هند بعد از بازدید از این قلعه می توانند به نزدیکترین هتل به این بنای تاریخی مراجعه کنند.

قلعه (دژ) قرمز (سرخ) آگرا هند

قلعه (دژ) قرمز (سرخ) آگرا هند

قلعه سرخ آگرا هند

قلعه سرخ آگرا هند

قلعه سرخ آگرا هند

قلعه سرخ آگرا هند

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.